نوشته های دنیای فرش

راهنمای جامع خرید اینترنتی فرش (ویرایش 98)

خرید اینترنتی فرش

از انتخاب نمونه گرفته تا جا گیر شدن فرش، خرید اینترنتی فرش در کدام مرحله ما را راهنمایی می کند؟ با این راهنما که توسط متخصصین دنیای فرش تنظیم شده است همراه باشید.

1- نمونه فرش دریافت کنید

انتخاب فرش

بعد از اینکه رنگ و نوع فرش مورد نظر خود را انتخاب کردید، چند نمونه سفارش دهید تا بتوانید از گزینه های مختلف یکی را انتخاب کنید و ببینید که آنها در شرایط خانه و نور آن چگونه به نظر می رسند. می توانید این موارد را از اکثر خرده فروشان بصورت آنلاین سفارش دهید، یا برای دیدن محدودیت انتخاب خود به نمایشگاه مراجعه کنید، یکی از این روش ها را هنگام خرید اینترنتی فرش می توانید انتخاب کنید وبه ظاهر فرش در تصاویر و حتی در فروشگاه اعتماد نکنید.

آنچه در زیر چراغ های روشن نواری باریک با سایه مناسب به نظر می رسد، می تواند به یک رنگ کاملاً متفاوت در اتاق خواب شما تبدیل شود، چرا که اتاقی که در آن فقط از نور یک لامپ خاموش می کنید ظاهر آن متفاوتت خواهد بود، بنابراین شما نیاز دارید که نمونه ها را به خانه ببرید و در ساعات مختلف روز به آنها نگاه کنید، تا تصمیم نهایی خود را تایید کنید.

2- در خرید اینترنتی فرش، در صورت نیاز لایه زیرین را هم انتخاب کنید

لایه زیرین به فرش کمک می کند تا به درستی بنشیند و یکنواخت باشد و اطمینان می دهد فرش شما دوام بیشتری داشته باشد. همچنین می تواند حسی که فرش هنگام راه رفتن روی آن به ما میدهد را بهبود بخشد و عایق حرارتی و صدا را افزایش دهد.

زیر لایه ها به مرور زمان فرسوده می شود بنابراین باید هر بار که یک فرش جدید خریداری می کنید، آن را جایگزین کنید. به یاد داشته باشید که این مسئله را در هزینه های خود اعمال کنید. فروشنده احتمالاً زیر لایه خاصی را پیشنهاد می کند، اما اگر علاقه مند به صرفه جویی در هزینه های خود هستید، می توانید در فروشگاه های دیگر گزینه های ارزان تری دریافت کنید.

3- ابعاد فرش خود را درست تعیین کنید

اندازه گیری فرش

مهمترین عاملی که باید در هنگام خرید اینترنتی فرشبه آن توجه کنید این است که  ابعاد فرش بسیار در قیمت آن تاثیر گذار است و باید فرش را در عرض های مشخص خریداری کنید، تا از هدر رفت آن جلوگیری کنید. فرش ها معمولا در چهار یا پنج عرض به فروش می رسند تا با طول اتاق شما مطابقت داشته باشد، فروشنده ها معمولا شما را راهنمایی می کنند تا هرگونه زیاده روی از عرض را برطرف کند.

در خرید اینترنتی فرش معمولا شخصی با مهارت کافی از طرف خرده فروش منتخب شما برای بازدید از املاک شما می آید و اندازه گیری های دقیق را انجام داده و برآورد کاملی از هزینه ها به شما ارائه دهد. این معمولاً یک قرار ملاقات رایگان و بدون تعهد خواهد بود. اگر هنوز نمونه ایی را سفارش نداده اید، از شخصی که برای اندازه گیری می آید بخواهید که تعدادی را به عنوان نمونه با خود بیاورد. آنها ممکن است بتوانند نمونه های بزرگتری را تهیه کنند تا بتوانید ایده بهتری از نحوه ظاهر فرش بدست آورید.

شخص باید موارد اضافی را که باید هزینه آن را بپردازید از قبیل:

4- خرید اینترنتی فرش خود را انجام دهید

اطمینان حاصل کنید که هنگام سفارش فرش، تخمین خود را درست و صحیح به دست آورده اید تا به شما در حفظ بودجه کمک کند. در مورد سفارش خود با خرده فروش بحث کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه موارد مورد نیاز خود را در اختیار دارید و اینکه هزینه اضافی بابت خدمات مورد نظر خود پرداخت نمی کنید. معمولاً هزینه های فرش و لایه زیرین را باید بپردازید و هزینه های دیگر را در هنگام قرار دادن فرش جداگانه پرداخت کنید.

5- فرش خود را در محل دریافت کنید

هنگامی که خرید اینترنتی فرش را انجام گرفت، خدمات ارائه شده و هزینه های اضافی را نیز بررسی کنید. احتمالاً مجبور خواهید بود که وجهی را به صورت نقدی بپردازید، بنابراین مطمئن شوید که مقدار مناسبی پول نقد دارید.

نحوه صرفه جویی در خرید فرش

خرید زمستانی فرش

تخفیف زمستانه خرید فرش

قیمت ها از اواسط دی ماه شروع به کاهش می کنند و تخفیف های خوبی را می توان از طریق فروش زمستانی یافت.

باقیمانده فرش تکی در انبار ها

انبار فرش - فرش فروشی

بیشتر فروشگاه های فرش دارای فرش های تکی باقی مانده هستند که اغلب دارای تخفیف بسیار خوبی هستند. ممکن است شما خوش شانس باشید و یکی را پیدا کنید که متناسب با فضای شما باشد.

فرش های متری

از این فرش ها می توان برای ساختن فرش کنار در استفاده کرد یا داخل کمد ها را فرش کنید. همچنین اگر تصمیم نگرفته اید که مبلمان خود را کجا بگذارید، بسیار مفید هستند، آنها را در زیر پایه ها قرار می دهید تا در هنگام امتحان کردن مکان های مختلف کار شما آسان شود.

شرکت های متوقف شده

کارخانه تعطیل

واقعیت بسیار تلخ صنعت کشور ما این است که کارخانه ها و فروشگاه های فرشی که در آستانه ورشکستگی هستند اغلب کاهش قیمت دارند و حاضرند محصولات خود را به به قیمت تولید یا قیمت خرید بفروشند.

مهمترین نکاتی که هنگام خرید اینترنتی فرش باید به آنها دقت کنید

 1. در انتخاب فرش خود و اندازه گیری محل دقت کنید. آنچه را خریداری می کنید دوست داشته باشید این مهم ترین اصل در یک خرید اینترنتی فرش است. فرش می تواند یک خرید بزرگ باشد و چیزی نیست که شما همه ساله آن را جایگزین کنید. مساحت اتاق مورد نظر را برای خرید فرش اندازه گیری کنید.
  اگر فرش از دیوار به دیوار است، در  اندازه گیری های خود دقیق باشید. میتوانید هنگام خرید اینترنتی فرش گزینه اعزام نصاب را انتخاب کنید، فروشنده ممکن است یک نصب کننده را برای بررسی مجدد اندازه گیری ها قبل از نهایی کردن سفارش شما ارسال کند.
 2. برای مقایسه فرش ها، از فروشگاه های فرش محلی، انبارهای فرش و برخی از فروشگاه های بزرگتر که دارای فرش های متنوع هستند بازدید کنید.
 3. زمان خاصی از سال وجود ندارد که فرش به فروش برسد. بطور کلی فروشگاه ها و انبارها در هر زمان از سال، فرش با کیفیت را ممکن است با تخفیف ارائه دهند.
 4. به رنگ فرش فکر کنید. اگر فرش را در یک منطقه پر رفت و آمد مانند راهرو نصب خواهید کرد، بهتر است فرش هایی خریداری کنید که از رنگ تیره تری برخوردار باشند یا فرشی که داری چند رنگ است. هر دو این فرش ها در پنهان کردن خاک و لکه ها به خوبی عمل می کنند. از طرف دیگر، اگر فرش جدید خود را در اتاق خواب مستر می گذارید بهتر است که فرشی با رنگی سبک تر انتخاب کنید تا اتاق شما روشن شود.
 5. دوام را هنگام خرید اینترنتی فرش در نظر بگیرید. سطح فعالیت اتاق چه قدر است؟ فرش چه مدت دوام خواهد داشت؟ آیا فرزندان و حیوانات خانگی دارید اگر چنین باشد، فرش انتخاب خوبی برای آنها خواهد بود؟
  دوام فرش
  برای مناطق پر رفت و آمد بهتر است چیزی را در نظر بگیرید که پوشش خوبی داشته باشد و در مقابل ترافیک سنگین مقاومت کند، نمونه فرش مورد علاقه خود را به خانه ببرید
 6. به این موضوع در مطالب بالا هم اشاره کردیم، توجه داشته باشید که خرید فرش انتخاب مهمی است و باید ببینید که فرش مورد نظر شما به مبلمان، پرده های اتاق می آید یا خیر. گاهی فرش در مقابل نور خانه شما تغییر رنگ می دهد. توجه داشته باشید که در هنگام تست حتما پرده ها را باز کنید تا رنگ فرش را در مقابل نور آفتاب هم ببینید.
 7. درباره بالشتک فرش بپرسید. 3 نوع بالشتک مختلف در بازار وجود دارد، الیاف، اسفنج و لاستیک فوم، از فروشنده بخواهید اختلافات بین هر 3 جنس را به طور کامل را توضیح دهد.
 8. خرید خود را انجام دهید. هنگامی که مطمئن شدید فرش مناسب را پیدا کردید، خرید اینترنتی فرش خود را انجام دهید. تعیین کنید که چه روش پرداختی برای پرداخت هزینه فرش شما بهتر خواهد بود. بسیاری از فروشگاه ها یک برنامه تأمین مالی داخلی دارند. همچنین می توانید با چک، پول نقد یا کارت اعتباری کم بهره، هزینه خرید خود را پرداخت کنید.
  فروشگاه های فرش قبل از انجام هرگونه سفارش، نیاز به پرداخت دارند. مبلغ پرداختی بسته به فروشگاه ها متفاوت خواهد بود. در مورد حمل و نقل سوال کنید، از فروشنده بخواهید که به همراه تاریخ ارسال فرش، قیمت حمل و نقل را برای شما مشخص کند.
 9. حتما ضمانت فرش خود را دریافت کنید. اگر در مورد آنچه ضمانت نامه فرش انجام می دهد یا آن را پوشش نمی دهد سؤالی دارید با فروشنده فرش صحبت کنید.
 10. اگر قصد فروش خانه خود را در آینده نزدیک دارید، رنگهای خنثی انتخاب بسیار بهتری خواهند بود. فرش اغلب در مقایسه با نمونه ای که در فروشگاه اینترنتی دیده اید، بعد از نصب در یک اتاق روشن تر به نظر می رسد. این موضوع را در هنگام انتخاب رنگ خود به خاطر داشته باشید.
 11. رنگ های روشن تر باعث می شوند اتاق ها بزرگ تر به نظر برسند، در حالی که رنگهای تیره تر باعث می شوند اتاق ها شلوغ به نظر بیایند.

هشدارها در خرید فرش اینترنتی

هشدارهای خرید اینترنتی فرش

اجازه ندهید که فروشنده برای شما تصمیم بگیرد که فرش چه فرشی را انتخاب کنید. در مطالب گفته شده به این موضوع اشاره کردیم که فرش باید در اتاق شما فیکس شود، در ادامه این موضوع را بررسی می کنیم که چگونه یک فرش را در اتاق خود فیکس کنید.

در این مرحله شما فرش خود را خریداری کرده اید و اکنون نیاز دارید که فرش در محل مناسبی نصب شود. توصیه ما به شما این است که از یک کف پوش حرفه ای استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را برای نصب فرش های خود بدست آورید، اما اگر دوست دارید این کار را خود انجام دهید، ما در اینجا برای کمک به شما هستیم. ما می خواهیم در هر مرحله کار را برای مشتریان راحت تر کنیم، پس با ما همراه باشید.

راهنمایی هایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، نکات حرفه ای است که به شما کمک می کند در چند مرحله بتوانید فرش جدید خود را نصب کنید و از آن لذت ببرید.

نحوه صحیح اندازه گیری اتاق برای فرش چگونه است؟

اندازه گیری فرش

همانطور که در بالا گفته شد اندازه گیری یکی از مهمترین مراحل خرید اینترنتی فرش است بنابراین در ادامه به نحوه صحیح این عملیات خواهیم پرداخت.

نیاز نیست که اندازه گیری کامل باشد و کل اتاق را اندازه بگیرید اما حتما باید دقیق باشد. فقط یک نقشه ساده با تمام اتاق های نمایش داده شده، تمام چیزهایی است که شما در این مرحله نیاز دارید.

نکته: اگر اتاق شما کاملاً مربع یا مستطیل شکل باشد، مساحت اتاق را می توان با ضرب عرض به طول محاسبه کرد. به عنوان مثال ، اتاقی که 5 * 2 متر باشد به 10 متر مربع فرش احتیاج دارد.

ستون ها و فرورفتگی ها ممکن است فرش را ناکارآمد کنند.

خرید اینترنتی فرش

اگر اتاق شما دارای حفره یا سینه های دودکش است، هنوز هم باید سطح کامل آن را بدون در نظر گرفتن این حفره ها اندازه بگیرید ، زیرا فرش در نهایت از اطراف آنها قطع خواهد شد.

گرفتن شکل نهایی:

هر ناحیه را جداگانه اندازه گیری کنید و اندازه ها را در فضای مربوطه روی کاغذ بنویسید. سپس اتاق را به سمت مستطیل های کوچکتر بشکنید که بتوانید آن ها را در کنار هم قرار دهید تا کل مساحت اتاق را بدست آورید.

نکته: به یاد داشته باشید که 5% را اضافه در نظر بگیرید زیرا برش های شما هدر رفت دارد.

چک کردن نهایی:

چک کردن خرید فرش

طول اتاق های خود را بیش از یک بار اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که صحیح هستند، فقط به یاد داشته باشید که اندازه پشت قاب یا درب های اتاق را هم اندازه گیری کنید.

در ادامه به نحوه اندازه گیری فرش پله می پردازیم:

وقتی پای پله ها به میان می آید، روند کاملا مشابه است.قبل از اقدام به خرید اینترنتی فرش، قد و عمق هر پله را اندازه بگیرید تا قبل از ضرب در عرض، طول را به شما بدهد. این عمل مساحت هر مرحله را به شما می دهد. مجدداً فراموش نکنید که 10٪ برای هدر رفت ها در نظر بگیرید و هرگونه خطا را مجاز بدانید زیرا پله ها می توانند مشکل ساز شوند.

نگهدارنده ها فرش

استفاده از چسب فرش بسیار ساده است و می توان از آن در کف بتونی یا چوبی استفاده کرد. لازم به ذکر است که قبل از شروع این کار حتما هر سیم یا لوله پنهان را مشخص کنید. اگر لوله یا سیم پیدا کردید، این مناطق را با نقطه هایی مشخص کنید و به جای میخ از چسب استفاده کنید. حتماً هنگام کار دستکش بپوشید، زیرا پین ها بسیار تیز هستند. گریپر باید در لبه اتاق شما بجز آستانه های درب قرار گیرد. بین قاب درب را اندازه گیری کرده و سپس آن را برش دهید.

کف های چوبی:

برای کفپوش چوبی از میخ 10 میلی متر یا پیچ استفاده کنید.

کف بتونی:

اگر کف بتن ریزی شده است، از چسب فرش استفاده کرده و صبر کنید تا خشک شود.

لایه زیرین فرش

فروشگاه موکت

با توجه به اینکه فرش ارزش سرمایه گذاری در زیر لایه خوب را دارد بنابراین هنگام خرید اینترنتی فرش زیر لایه را نیز سفارش دهید، زیرا واقعاً یک عنصر جدایی ناپذیر است و تضمین می کند فرش شما از عمر طولانی برخوردار شود. زیر لایه، سطح بالشتکی را در زیر فرش شما اضافه می کند و باعث می شود کف زیر آن راحت تر شود. همچنین می تواند به شما کمک کند تا صورت حساب های انرژی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید زیرا با به دام انداختن گرما در زیر کف اتاق، اتاق را عایق می کند.

 • زیر لایه را به طور کامل در فضا پهن کنید و اطمینان حاصل کنید که طرف لاستیک رو به پایین است.
 • با استفاده از چاقوی استنلی آن را برش بزنید تا زیرانداز در همان سطح گیرپ ها باشد.
 • لبه ها را به هم بچسبانید و آنها را با نوار بچسبانید، تا مطمئن شوید که لبه ها به هم نخورده باشد و کفپوش صاف و مسطح باشد.
 • زیر لایه به جای اینکه اضافی باشد، قسمت اساسی در نصب صحیح فرش است. این زیر لایه ها در انواع مختلفی وجود دارند، بنابراین اگر مطمئن نیستید کدام یک برای فرش شما مناسب است، راهنمای خرید زیر لایه را مطالعه کنید.
 • از کشش فرش (که گاهی اوقات به آن ضربه گیر زانو نیز گفته می شود) استفاده کنید تا فرش را روی گریپر بکشید. این ابزار دارای یک صفحه صاف با دندانه در یک انتها و یک بالشتک خالی در طرف دیگر است. دندانه ها فرش را می گیرند و باعث می شوند که هرکسی فرش را نصب می کند، انتهای خمیده را با زانوی خود فشار دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.